Makaleler

7 Günde Fit Olun - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri düşündüğünüzden daha kolay, daha eğlenceli, daha zevkli. Egzersiz Planları kategorimiz altında bulacağınız 7 günlük egzersiz planı her gün için 1 zayıflama hareketi yapmanızı gerektiriyor. Bu egzersizleri daha önce duymuş, görmüş, hatta uygulamış olabilirsiniz. Ancak çok bilinen yani klasikleşmiş egzersizler bir tek şey yüzünden klasik oluyor: Çünkü işe yarıyorlar. Her gün 1 çeşit egzersiz uygulayarak başlamamızın sebebi ise, spor yapmanın sıkıcı olmadığını görmenizi ist..
Pazartesi Egzersizi - 01/01/2016
Haftalık egzersiz planının en kolay adımı. Yürüyüş günlük rutininize kolaylıkla ekleyebileceğiniz bir egzersiz ve zayıflama hareketleri arasında en popüleri. Herhangi bir engeliniz yoksa, yürüyebilir, jogging (tempolu yürüyüş veya yavaş tempolu koşu) yapabilir, koşabilirsiniz. Çoğu fitness programı zayıflamak istiyorum diyenlere yürüyüş ve koşu ile başlamasını tavsiye eder. Çünkü basit ve etkili bir zayıflama yöntemidir. Dışarıda yürüyüş yapabilirsiniz ancak bir koşu bandı kullanmanız tavs..
Salı Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri arasında şınavın en zorlayıcılardan biri olduğu düşünülür. Oysa, şınav ve özellikle üçgen şınav en basit egzersizler arasında yer alıyor. Üçgen şınav, bildiğimiz şınavın bir versiyonu. Özelliği ise, vücudun üst kısmındaki daha çok kası çalıştırması. Haftalık egzersiz planınıza alıştıktan sonra, üçgen şınav ve yürüyüşü birleştirirseniz kalıcı ve etkili zayıflama adına harika sonuçlar elde edersiniz. Önce yürüyün ve kan dolaşımınız hızlansın. Böylece üçgen şınav iç..
Ağırlık çalışanların ve fitness eğitmenlerinin zayıflama hareketleriarasındaki favorilerinden biri, çömelme hareketidir. Bu egzersiz pek çok versiyonu olmasıyla ilgi görüyor. Ağırlık çalışanlar genelde sırt kaslarını çalıştıracak şekilde tasarlanmış olan çömelme hareketlerini yaparlar. Ağırlıksız çömelme ise vücuttaki neredeyse bütün kasları harekete geçiren bir egzersiz. Çömelme en çok bacak kaslarını çalıştırır. Diğer vücut kaslarını da bu çalışmanın içine katar ve onlara da etki yapar..
Perşembe Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri ile oluşturulmuş bir fitness programı uygulamak, hatta belki bir spor salonuna yazılmak istiyorsunuz. Bir spor salonuna da gitseniz, öğreneceğiniz ilk egzersizler mekik, şınav ve yürüyüştür. Bu üç klasik arasında en çok göz korkutanı ise büyük ihtimalle mekik. Ancak mekiğin de versiyonları var ve kıvrılma hareketi bu versiyonlardan biri. Kıvrılma hareketi hem kalori yakıyor hem de karın kaslarıyla birlikte ana kasları da çalıştırıyor. Mekik ve şınavdan farklı yan..
Cuma Egzersizi - 01/01/2016
Yaptığınız zayıflama hareketleri ne kadar eğlenceli olursa, egzersizi hayatınızın rutin bir parçası haline getirmek o kadar kolaylaşır. Diyet gibi düşünün. Egzersizler de diyetler gibi, sıkıcı ve renksiz olmaya başladığında insan sıkılıp bırakabiliyor. Bu yüzden, haftalık egzersiz planınıza eğlenceli bir şeyler katmalısınız. Bizim Gölgelerle Boks dediğimiz egzersiz, hem çok eğlenceli hem de yağ tutmanızı engelliyor. Çok kolay olduğunu söylemeye gerek bile yok! Boks, dövüş sp..
Cumartesi Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri ile oluşturulmuş her fitness programında mutlaka olması gereken bir hareket. Fitness aletleri kullanılarak da yapılabilir, basit bir sandalye yardımıyla da. Dips hareketi kalori yakarken kasların gelişmesini sağlıyor. Bu, özellikle kollarınız için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri. Dips yaptıktan sonra bütün gün ve çoğu kez ertesi gün bile egzersizin etkilerini kollarınızda hissedeceksiniz. Dips pek çok versiyonu olduğu için, hem başlangıç sevi..
Pazar Egzersizi - 01/01/2016
Zayıflama hareketleri ile oluşturduğumuz haftalık egzersiz planında son gün için eğlenceli bir önerimiz var. Tüm vücut kaslarınızı çalıştıracak olan zıplama egzersizi haftalık rutininizi tamamlayacak. Zıplama egzersizi için uygun bir odaya ve sağlam bir zemine ihtiyacınız var. Kırılabilecek eşyaların, devrilebilecek rafların arasında zıplamayı elbette ki istemezsiniz. Bu egzersizin en büyük amacı ana kaslarınızı çalıştırmak. Çevreniz müsait ise dışarda da yapabileceğiniz fay..
Paten Seçimi
Paten Seçimi - 21/08/2014
KISA PATEN TARİHÇESİ Paten bilindiği kadarıyla Hollandalılar tarafından 18.yy’da kullanılmaya başlanmıştır. Belçikalı müzik aletleri yapımcısı Joseph Merlin 1760’da İngiltereye giderek yeni buluşu olan tekerlekli pateni Londra’da ki özel bir toplantıda tanıtmıştır ancak durmayı, fren yapmayı ve dönmeyi tam olarak başaramadığı için bir aynaya çarparak ağır yaralanmıştır. 1829 yılında Fransa’da tekerlekli patenin icadından 10 yıl sonra ise İngiltere’de ilk tekerlekli paten yapılmıştır. Paten spo..
 Paten Yapmak ve Paten Yapmanın Yararları
Her gün düzenli olarak paten yapan bir kişi formunu iyi korur. Paten yapmak bacak kaslarını geliştirir. Yüksek fiziksel beceri sağlar. Tekerlekli paten yapan kişi aynı zamanda buz pateninde de iyi beden dengesi kurabilir. Her spor dalında olduğu gibi paten yaparken de dikkat edilmesi ve uyulması gereken kurallar vardır.   Paten Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Tekerlekli paten yapanların mutlaka, kask, dizlik, bileklik ve dirseklik kullanmaları gerekir. Paten üzerinde durmaya..
Paten, kaykay kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?
Bisiklet, kaykay ve paten kullanmak her çocuğun en sevdiği araçların başında gelir. Bu araçları kullanırken öncelikle kendi güvenliğinizi sonrasında ise karşınızdaki kişilerin güvenliğini düşünmeniz gerekir. Paten, bisiklet ve kaykay gibi araçları kullanırken mutlaka koruyucu kasklarınızı, dizliklerinizi ve dirsekliklerinizi takmalısınız. Çünkü bu koruyucu araç ve gereçler düşmelerde, çarpışmalarda ya da diğer kazalarda hayatınızı kurtaracak hayati önem taşıyan şeylerdir. Paten, bisiklet ve kayk..
Çocuk paten seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Tekerleklerin sorunsuz döndüğünden emin olun! Bir çok ebeveyn, çocuklarının paten yaparken düşmesinden ve yaralanmasından korkar. Buna rağmen bilinçsizce zor dönen, sert, çocuğun ayağını vuracak ve tekerlekleri dahi dönemeyen patenler alırlar... Bu durum da çocukları patenden soğutabilir. Düşmek, paten öğrenmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Düşmenin korkunç bir şey olmadığını çocuklara ilk adımlarını attıkları günlerde belirtmek gerekiyor. Çocukların kemikleri yetişkinlere göre daha esnek ol..
Sporun Zararları - 11/12/2013
Sıklıkla, sporun sağlığı bozan bir çok faktörün kaynağı olduğu unutulur. Sporun yararlarını bir tarafa koyarak, “hasta olmak istiyorsanız spor yapın” da diyebiliriz. Yılda milyona yakın ölümün spordan kaynaklandığı tahmin edilir. Ölümler yalnızca, otomobil yarışçıları ya da alpinistler gibi üst düzey sporcuların şaşırtıcı kazalarından kaynaklanmaz. Ölümlerin çoğu yetersiz hazırlanma yanlışlıklarından da kaynaklanır; güneş altında tenis oynamak, çok yoğun bir koşu sonrası ya da yüzerek gereğ..
0 yorumlar
Eğer kısa sürede çok iyi kaslarla donatılmış harika bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar dikkatlice okuyunuz. Hızlı vücut geliştirme programları başlıklı bu yazımızda hızlı vücut geliştirmek için hangi programlara uymanız gerektiğini anlatacak ve ”hızlı kas geliştirme yöntemleri, evde hızlı vücut geliştirme programı, hızlı vücut geliştirme yolları” gibi aramalara cevap vermeye çalışacağız. Hızlı vücut geliştirme programları Şayet kaѕlı bir vücuda ѕahip olmak ..
0 yorumlar
10 Basit Egzersiz Hareketleri
Zayıflamak ayrıdır formda kalmak ayrıdır. Zayıflamak isteyenler biraz daha fazla efor harcayarak sporlarla kilo verebilirler ancak kilosundan memnun olup formda kalmak isteyenler için önerebileceğimiz 10 basit egzersiz var. Bu egzersiz hareketleri sayesinde. kaslarınızı tümüyle çalıştırabilir, sarkıklardan da uzak durmuş olursunuz. 10 basit egzersizle formda kalın 10 basit egzersiz  ile tüm kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Güçlü kaslar sadece daha fit bir görünüm sağlamıyor. Kemiklerin ..
0 yorumlar
Göbek Eritme Hareketleri
Üç basit göbek eritme hareketi için 20 dakika ayırmanızı istesek? Kendimiz için değil, sizin için istiyoruz. Hızlı zayıflama sağlayacak göbek eritme hareketleri ile kalıcı zayıflığa kavuşacaksınız. Çoğu kadın için kabus haline gelen göbek yağları sizin için geçmişte kalan bir sorun olacak. Hem sağlığınız hem güzelliğiniz için en önemli adımı 3 çok basit göbek eritme hareketi ile atmış olacaksınız. Sadece 20 dakikanızı ayırarak. Dümdüz ve seksi bir karına sahip olmak hepimizin rüyası. Bu rüyay..
0 yorumlar
Ebru Şallı’nın pilates topu
Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendikçe, daha çok insan düzenli egzersizi hayatının bir parçası hâline getirmeye çalışıyor. Pilates, bu egzersizler içinde en gözde olanlardan biri. Pilatesin, insanı aşırı yormayan bir egzersiz türü olması, zihninizi boşaltmanıza yardımcı olması bu konuda büyük paya sahip. Pilates egzersizlerinizi yapıyorsunuz ve enerjiniz tükenmeden, günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Tabii ki pilatesin ülkemizde bu denli popüler olmasında, Ebru Şallı’nın da payı yadsın..
0 yorumlar
Kilo Vermenin 15 Basit Yolu
Kilo vermek için büyük paralar harcayarak, kendinizi spor salonlarına, sağlık merkezlerine atmanıza gerek yok. Kilo vermenin en önemli kuralı, yaşam tarzınızda basit değişiklikler yapmaktır. Size önereceğimiz, “Kilo vermenin 15 basit yolu” ile işiniz kolaylaşacak. 1- Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri yemek aralarında atıştırmaktır. Atıştıracağınız zamanlarda su için. 2- Buzdolabınızı boşaltın. Böylece hem para harcamazsınız hem de sizi atıştırmaya iten neden yok olur. 3- Ye..
0 yorumlar
Yiyerek Zayıflama
Yiyerek Zayıflama - 23/11/2013
Dünya çapında, obezite ve aşırı kiloya bağlı sorunların, deyiş yerindeyse, bir salgın hâline gelmesi, beslenme konusunda bilinçlenmeyi çok önemli bir gereksinim durumuna getirdi. Bu da diyetisyenlerin önemini arttırdı. Yoğun şehir hayatı içinde en kolay zayıflama yöntemlerini onlardan öğreniyoruz ve aç kalmadan, yiyerek zayıflıyoruz. Fakat bunun için diyetisyenleri doğru anlamak gerekiyor. Yaşanan sorunun bu kadar büyük olması onlara duyulan ilgiyi arttırırken toplumun onlara kulak verme..
0 yorumlar
Yoga Zayıflatırmı?
Hareketsizliğe bağlı olarak hızla artan sağlık sorunlar, fazla kilo, stres gibi nedenler, şehirlerde yaşayan insanları spor yapmaya itiyor. Günümüzde, büyük şehirlerde böyle bir arayışta olanlar için birçok seçenek var. Bu seçeneklerden birisi de yoga. Pekiyi, yoga zayıflamaya da faydalı mı? Yoga ülkemizde ilk tanınmaya başladığı yıllarda, bir Uzakdoğu mucizesi gibi sunuldu. İnsanlara tanıtmak ve sevdirmek adına, biraz abartılıp, her derde deva bir egzersiz yöntemi gibi anlatıldı. İnsanl..
1 yorumlar