Pazartesi Egzersizi

Haftalık egzersiz planının en kolay adımı. Yürüyüş günlük rutininize kolaylıkla ekleyebileceğiniz bir egzersiz ve zayıflama hareketleri arasında en popüleri.

Herhangi bir engeliniz yoksa, yürüyebilir, jogging (tempolu yürüyüş veya yavaş tempolu koşu) yapabilir, koşabilirsiniz. Çoğu fitness programı zayıflamak istiyorum diyenlere yürüyüş ve koşu ile başlamasını tavsiye eder. Çünkü basit ve etkili bir zayıflama yöntemidir.

Dışarıda yürüyüş yapabilirsiniz ancak bir koşu bandı kullanmanız tavsiye edilir. Dışarda yürüyüş yaptığınızda, çevre koşullarıyla mücadele etmeniz gerekir. Bozuk yollar veya rüzgar rezistansı gibi.

Her ne kadar dışarıda yürüyüş yapmak zihinsel rahatlama sağlasa da, koşu bandı ile çalışmanın çok daha etkili bir zayıflama yöntemi olduğunu söyleyelim.

Egzersiz   Pazartesi: Yürüyüş

Nasıl yürümeli?

Kalıcı ve etkili zayıflama için nasıl yürüdüğünüz çok önemli.

  • Vücut pozisyonunuza, nasıl durduğunuza dikkat edin. Olabildiğince dik durun. Böylece bütün kaslarınız birlikte çalışır ve daha tempolu yürürsünüz.
  • İleriye doğru bakın. Kafanız önünüzde olmasın.
  • Omuzlarınız rahat olmalı.
  • Kollarınız vücudunuza yakın ve dirseklerinizden 90 derece bükülmüş şekilde yürüyün.
  • Yere ilk önce topuğunuz basmalı. Ayak tabanınız ve parmaklarınız onu takip etmeli.
  • Rahat bir yürüyüş ayakkabısı alın.

Süre: 20 dakika

Yakacağınız kalori miktarı: 300

Etkili zayıflama hareketleri ile donatılmış haftalık egzersiz planını uygulamaya başladınız. Bir sonraki adım, Salı günü yapacağınız Üçgen Şınav (Triangle Push Up).